Luxusní dovolená s dětmi na Šumavě

rezervace@branickov.cz 733 121 111


Menu:


Apartmány Braníčkov > Ubytování > Turistické možnosti v okolí areálu Braníčkov na Šumavě

Turistické možnosti v okolí areálu Braníčkov na Šumavě

Náš areál leží v podmanivé krajině přírodního parku Kochánov, v sousedství chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava. Ovzduší je u nás tak čisté, že jsme získali statut vzdušné lázně.

Mapy okolí

mapa-1
KČT č. 64
mapa-2
KČT č. 16
mapa-3
Shocart č. 155

cerne-jezero

Ledovcová jezera

V blízké části Šumavy můžete navštívit 4 ledovcová jezera: Černé a Čertovo jezero (cca 15 km), jezero Laka (cca 15 km) a jezero Prášily (cca 22 km). Černé jezero je největší (18,4 ha), nejhlubší (40,6 m) a nejníže položené (1008 m n. m.); jezero Laka nejmenší (2,78 ha) a nejvýše položené (1096 m n. m.).

Hrad Velhartice

Hrad Velhartice (cca 4 km)

Středověký gotický hrad z přelomu 13. a 14. století. Stavba je ojedinělá svojí dispozicí – tvoří ji zřícenina starého gotického paláce, obranná věž a mohutný kamenný most se 4 lomenými oblouky, jež nemá v hradních areálech střední Evropy obdoby.
mapa | web | kontakt

hrad-kasperk

Hrad Kašperk (cca 20 km)

Gotický hrad z roku 1356, představující nejvýše položený královský hrad v Čechách (leží v nadmořské výšce 886 m). Z hradních věží se nabízejí krásné panoramatické výhledy do dalekého okolí. Na hradě se natáčela filmová pohádka Anděl Páně.
mapa | web | kontakt

bila-strz-ctverec

Bílá strž (cca 16 km)

S celkovou výškou 13 m se jedná o nejvyšší vodopád na Šumavě. Je tvořen několika stupni a kaskádami; nejvyšší stupeň měří 7 m. V řečišti potoka se také nacházejí tzv. obří hrnce vyhloubené proudící a vířící vodou.
mapa | web

archeopark-prasily-ctverec

Archeopark Prášily (cca 18 km)

Rekonstruovaná keltská vesnička z 6.–1. st. př. n. l. Předlohou všem vybudovaným objektům byly skutečné archeologické nálezy. Pro veřejnost se zde pravidelně pořádají různé akce s keltskou tematikou.
mapa | web

povydri-ctverec

Povydří (cca 20 km)

Kaňonovité údolí řeky Vydry s obrovskými žulovými balvany, četnými peřejemi, kaskádami a vodopády. V okolních zalesněných svazích lze pozorovat řadu kamenných moří. Údolím prochází naučná stezka.
mapa | web

rozhledna-polednik

Rozhledna Poledník (cca 23 km)

Rozhledna se tyčí na vrcholu Polední hory (1315 m n. m.). Je vysoká 37 m, vede na ni 227 schodů a nabízí krásný kruhový rozhled na celou Šumavu – za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy. Uvnitř rozhledny se pořádají různé výstavy.
mapa | web

roklansky-potok-ctverec

Roklanský potok (cca 28 km)

Mezi bývalou osadou Javoří Pila a obcí Modrava vede podél Roklanského potoka 5 km dlouhá červená turistická stezka, která představuje jedno z nejhezčích šumavských údolí. V říčním korytě se nachází mnoho nádherných žulových balvanů.
mapa | web

jezerni-slat-ctverec

Jezerní slať (cca 30 km)

Se svou rozlohou cca 104 ha čtvrtá největší slať na Šumavě. Územím prochází naučná stezka po povalovém chodníčku a na okraji slatě je dřevěná rozhledna s výhledem na rašeliniště. Nedaleko odtud se nachází i zajímavá Tříjezerní slať.
mapa | web

schwarzenbersky-kanal-ctver

Schwarzenberský kanál (cca 60 km)

44 km dlouhý vodní kanál v chráněné krajinné oblasti a národním parku Šumava, spojující povodí řek Vltavy a Dunaje – v minulosti sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřívím; mimořádná technická památka jižních Čech.
mapa | web

Neuschenau

Stezka v korunách stromů Neuschönau (cca 77 km)

Nejdelší stezka v korunách stromů na světě, měří 1,3 km a prochází ve výšce 8 až 25 m; na jejím konci stojí 44m vyhlídková věž. Byla zřízena v národním parku Bavorský les v sousedním Německu.
mapa | web

Lyžařské areály dle vzdálenosti od areálu Braníčkov

arber
Ski areál Arber, Německo
spicak
Ski areál Špičák, Šumava

Máte rádi adrenalin?

Zajistíme pro vás adrenalinové aktivity v blízkém okolí. Naši hosté si již vyzkoušeli např. paintball, paragliding, potápění, segway, let vrtulníkem či balónem, rafting aj.

adrenalin003
Potápění v zatopeném lomu
adrenalin004
Sjezd řeky na raftu
adrenalin001
Let balónem
adrenalin006
Let vrtulníkem
adrenalin005
Jízda na segway
adrenalin002
Hra paintball

Projížďka na koni nebo výlet na jelení farmu

Pokud k nám přijedete s dětmi, rádi pro ně zajistíme projížďku na koni nebo výlet na blízkou jelení farmu.

Apartmány Braníčkov166
Projížďka na koni v Braníčkově
jeleni-farma
Jelení farma Braníčkov-Na Suché

Kam vyrazit za koupáním?

Pokud vás omrzí náš vyhřívaný bazén či kaskáda jezírek pro přírodní koupání, doporučujeme návštěvu aquaparku v Horažďovicích (cca 30 km), plavecký bazén v Klatovech (cca 15 km) nebo rybník Bušek u Velhartic (cca 3,8 km; voda v rybníku vydrží čistá až do pozdního léta).

Apartmány Braníčkov124
Krytý vyhřívaný bazén v areálu Braníčkov
Apartmány Braníčkov156
Jezírko pro bio koupání v areálu Braníčkov
aquapark-horazdovice
Aquapark Horažďovice
rybnik-busek
Rybník Bušek u VelharticŘíkají o nás

Rádi bychom poděkovali celému personálu za příjemnou atmosféru a vstřícnost. Pobyt na Braníčkově jsme si velice užili a pupíky výbornou kuchyní potěšili :) Apartmány Braníčkov spolu se šumavskou krajinou jsou ideálním místem pro načerpání klidu a nových sil.


Vendula Mravcová a Lukáš Nosek


Zobrazit všech 16 ohlasů »
2013–2019 © Apartmány Braníčkov | Ubytování na Šumavě — Odběr novinek Facebook ikonaWebdesign: Ladzo.cz