Luxusní dovolená s dětmi na Šumavě

rezervace@branickov.cz 733 121 111


Menu:


Apartmány Braníčkov > Ubytování > Turistické možnosti v okolí areálu Braníčkov na Šumavě

Turistické možnosti v okolí areálu Braníčkov na Šumavě

Náš areál leží v podmanivé krajině přírodního parku Kochánov, v sousedství chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava. Ovzduší je u nás tak čisté, že jsme získali statut vzdušné lázně.

Mapy okolí

mapa-1
KČT č. 64
mapa-2
KČT č. 16
mapa-3
Shocart č. 155

cerne-jezero

Ledovcová jezera

V blízké části Šumavy můžete navštívit 4 ledovcová jezera: Černé a Čertovo jezero (cca 15 km), jezero Laka (cca 15 km) a jezero Prášily (cca 22 km). Černé jezero je největší (18,4 ha), nejhlubší (40,6 m) a nejníže položené (1008 m n. m.); jezero Laka nejmenší (2,78 ha) a nejvýše položené (1096 m n. m.).

Hrad Velhartice

Hrad Velhartice (cca 4 km)

Středověký gotický hrad z přelomu 13. a 14. století. Stavba je ojedinělá svojí dispozicí – tvoří ji zřícenina starého gotického paláce, obranná věž a mohutný kamenný most se 4 lomenými oblouky, jež nemá v hradních areálech střední Evropy obdoby.
mapa | web | kontakt

hrad-kasperk

Hrad Kašperk (cca 20 km)

Gotický hrad z roku 1356, představující nejvýše položený královský hrad v Čechách (leží v nadmořské výšce 886 m). Z hradních věží se nabízejí krásné panoramatické výhledy do dalekého okolí. Na hradě se natáčela filmová pohádka Anděl Páně.
mapa | web | kontakt

bila-strz-ctverec

Bílá strž (cca 16 km)

S celkovou výškou 13 m se jedná o nejvyšší vodopád na Šumavě. Je tvořen několika stupni a kaskádami; nejvyšší stupeň měří 7 m. V řečišti potoka se také nacházejí tzv. obří hrnce vyhloubené proudící a vířící vodou.
mapa | web

archeopark-prasily-ctverec

Archeopark Prášily (cca 18 km)

Rekonstruovaná keltská vesnička z 6.–1. st. př. n. l. Předlohou všem vybudovaným objektům byly skutečné archeologické nálezy. Pro veřejnost se zde pravidelně pořádají různé akce s keltskou tematikou.
mapa | web

povydri-ctverec

Povydří (cca 20 km)

Kaňonovité údolí řeky Vydry s obrovskými žulovými balvany, četnými peřejemi, kaskádami a vodopády. V okolních zalesněných svazích lze pozorovat řadu kamenných moří. Údolím prochází naučná stezka.
mapa | web

rozhledna-polednik

Rozhledna Poledník (cca 23 km)

Rozhledna se tyčí na vrcholu Polední hory (1315 m n. m.). Je vysoká 37 m, vede na ni 227 schodů a nabízí krásný kruhový rozhled na celou Šumavu – za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy. Uvnitř rozhledny se pořádají různé výstavy.
mapa | web

roklansky-potok-ctverec

Roklanský potok (cca 28 km)

Mezi bývalou osadou Javoří Pila a obcí Modrava vede podél Roklanského potoka 5 km dlouhá červená turistická stezka, která představuje jedno z nejhezčích šumavských údolí. V říčním korytě se nachází mnoho nádherných žulových balvanů.
mapa | web

jezerni-slat-ctverec

Jezerní slať (cca 30 km)

Se svou rozlohou cca 104 ha čtvrtá největší slať na Šumavě. Územím prochází naučná stezka po povalovém chodníčku a na okraji slatě je dřevěná rozhledna s výhledem na rašeliniště. Nedaleko odtud se nachází i zajímavá Tříjezerní slať.
mapa | web

schwarzenbersky-kanal-ctver

Schwarzenberský kanál (cca 60 km)

44 km dlouhý vodní kanál v chráněné krajinné oblasti a národním parku Šumava, spojující povodí řek Vltavy a Dunaje – v minulosti sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřívím; mimořádná technická památka jižních Čech.
mapa | web

Neuschenau

Stezka v korunách stromů Neuschönau (cca 77 km)

Nejdelší stezka v korunách stromů na světě, měří 1,3 km a prochází ve výšce 8 až 25 m; na jejím konci stojí 44m vyhlídková věž. Byla zřízena v národním parku Bavorský les v sousedním Německu.
mapa | web

Lyžařské areály dle vzdálenosti od areálu Braníčkov

arber
Ski areál Arber, Německo
spicak
Ski areál Špičák, Šumava

Máte rádi adrenalin?

Zajistíme pro vás adrenalinové aktivity v blízkém okolí. Naši hosté si již vyzkoušeli např. paintball, paragliding, segway, let balónem, rafting aj.

adrenalin004
Sjezd řeky na raftu
adrenalin001
Let balónem
adrenalin005
Jízda na segway
adrenalin002
Hra paintball

Projížďka na koni

Pokud k nám přijedete s dětmi, rádi pro ně zajistíme projížďku na koni.

Apartmány Braníčkov166
Projížďka na koni v Braníčkově

Kam vyrazit za koupáním?

Pokud vás omrzí náš vyhřívaný bazén či kaskáda jezírek pro přírodní koupání, doporučujeme návštěvu bazénu v Sušici (cca 15 km), aquaparku v Horažďovicích (cca 30 km), plavecký bazén v Klatovech (cca 15 km). V létě potom rybník Bušek u Velhartic (cca 3,8 km; voda v rybníku vydrží čistá až do pozdního léta) nebo koupaliště a sportovní areál Kolinec (cca 7 km)

Apartmány Braníčkov124
Krytý vyhřívaný bazén v areálu Braníčkov
Apartmány Braníčkov156
Jezírko pro bio koupání v areálu Braníčkov
aquapark-horazdovice
Aquapark Horažďovice
rybnik-busek
Rybník Bušek u Velhartic
kolinec_koupaliste
Koupaliště v Kolinci
bazen_susice
Bazén SušiceŘíkají o nás

Můžeme jen doporučit, krásné prostředí, čisté perfektně vybavené apartmány,skvělá kuchyně. Děkujeme manželům Keilovým za perfektní servis a krásný pobyt v Apartmánech Na konci světa. Určitě se se zase vrátíme.


Martina Barošová


Zobrazit všech 41 ohlasů »
2013–2023 © Apartmány Braníčkov | Ubytování na Šumavě — Odběr novinek Facebook ikonaWebdesign: Ladzo.cz